Archiwum wrzesień 2017


wrz 25 2017 5 powodów dla których warto nosić dziecko...
Komentarze (0)

Chusta do noszenia dzieci jest alternatywą dla wózka, która pomaga uwolnić w pełni ręce rodzica. Dzięki temu opiekun odciąża kręgosłup i utrzymuje malucha w bezpiecznej dla niego pozycji. Jakie są inne zalety tego rozwiązania?

Noszenie w chuście umożliwia karmienie piersią

Aby nakarmić dziecko, często kobiety potrzebują odpowiednich warunków. Chusta zapewnia dyskrecję i swobodę ruchu matki oraz wygodę dla dziecka.

Rodzic ma wolne ręce

Jest to bardzo istotny aspekt, szczególnie dla osób aktywnych, które dzięki chuście mogą wykonać inne czynności. Produkt firmy LennyLamb sprawdzi się szczególnie w przypadku rodziców posiadających dwójkę dzieci w różnym wieku. Młodsze dziecko umieszczamy w chuście a nad starszym mamy większą kontrolę, w momencie kiedy nasze ręce są wolne.

Dzieci noszone w chustach płaczą mniej


Bezpośredni kontakt z rodzicem sprawia, że dziecko rzadziej odczuwa zagrożenie i mniej płacze. Bliskość sprawia, że rodzić zdecydowanie szybciej odpowiada na potrzeby malucha, ponieważ łatwiej mu zauważyć każdy grymas na buzi dziecka.

Noszenie sprawia, że dziecko lepiej i szybciej się rozwija

Kontakt z rodzicem, jego bliskość sprawiają, że dziecko uczy się szybciej sposobu komunikowania z rodzicem, nabiera zaufania i pewności. To w późniejszym okresie owocuje lepszymi efektami w nauce.

Chusta do noszenia jest na czasie!

Ten aspekt może się wydawać dość dziwny, ale w dzisiejszych czasach kiedy zwraca się szczególną uwagę na wygląd i opinie innych sporo mam decyduje się na to rozwiązanie ponieważ takie rozwiązanie aktualnie dyktuje moda.

wrz 19 2017 Buty zimowe chronią stopy dziecka
Komentarze (0)

Każdy rodzic chce, żeby jego pociecha była ubrana ładnie, ale i odpowiednio chroniona. Ważnym elementem zimowej kreacji dziecka są buty.

Materiały, z jakich wykonuje się buty zimowe dla niemowlaka

W sklepach mamy ogromny wybór różnego rodzaju butów zimowych dla dzieci. Znajdziemy m.in. wykonane na szydełku, które są ciepłe i wygodne, a przy tym mają największe możliwości dopasowania się do stopy dziecka. Dzięki temu noszenie ich nie powoduje dyskomfortu u niemowlaka.

Do wyboru mamy również buty wykonane z naturalnej skóry. Mają one bardzo dobre właściwości cieplne, co jest istotne przy ujemnych temperaturach. Są przy tym bardzo trwałe. Nawet, jeżeli w kolejnym sezonie nie będą już pasować, to zawsze możemy je trzymać dla kolejnego dziecka lub odsprzedać.

Tym, co powinny posiadać buty zimowe dla niemowlaka ze (Sklepu Lilitup), jest odpowiednie ocieplenie wewnątrz. Może to być np. futerko lub polar. Materiały te są ciepłe i chronią stopę przed zimnem i wiatrem.

Odpowiednia budowa butów

W zimowych butach nasze dziecko odbędzie niejeden spacer. Obuwie powinno być dopasowane do stopy dziecka - zarówno do długości, jak i szerokości. Wybierając buty dla niemowlaka najlepiej wybrać te, które są zapinane na rzepy. Łatwiej i szybciej przygotujemy dziecko do wyjścia na zewnątrz, a dodatkowo takie zapięcie ma nieograniczoną możliwość regulowania. Jest to szczególnie istotne przy szybko rosnącej stopie.

wrz 15 2017 Jak wybrać nosidełko dla dziecka?
Komentarze (0)

Wielu rodziców, którzy stają przed wyborem nosidełka dla dziecka ma nie lada problem. Oferta jest tak szeroka, że bardzo trudno jest się w niej rozeznać. Rynek oferuje pod tym względem sporo, ale warto zachować ostrożność, bo nie wszystkie nosidełka są godne zaufania.

Jakie nosidełko wybrać?

W zasadzie wyróżnia się dwa zasadnicze typy nosidełek dziecięcych Lilitup - z szerokim i wąskim siedziskiem. Dla malucha oczywiście o wiele bardziej komfortowe są te pierwsze. W ich przypadku panel sięga od jednego dołu podkolanowego dziecka do drugiego. Ich konstrukcja wspiera prawidłowe ustawienie kości udowej w panewce stawu biodrowego. Zachowanie prawidłowej postawy ma tymczasem ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka.

Jak nie popełnić błędu?

Kiedy maluch przychodzi na świat jego stawy nie są jeszcze do końca ukształtowane. Dlatego tak ważne jest, aby głowa kości udowej ustawiała się w panewce pod odpowiednim kątem. Małe dzieci powinno się więc nosić w pozycji, w której nóżki pozostają zgięte w stawach biodrowych i odwiedzione na boki. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia struktur, które tworzą staw i zaburzenia jego rozwoju. Z tego powodu zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są nosidła z szerokim panelem. Modele z wąskim siedziskiem są niekiedy nazywane nawet nosidłami. W tym przypadku maluch bowiem w zasadzie wisi na kroczu. To pozycja niewygodna dla dziecka, a przy tym nieprawidłowa dla jego rozwoju.

wrz 07 2017 Sypialnia niemowlaka
Komentarze (0)

Urządzenie pokoju dla małego dziecka nie jest wcale ani łatwe, ani tanie. Co powinno znaleźć się w sypialni niemowlaka, by korzystanie z niej było przyjemne zarówno dla malucha, jak i jego rodziców?

Łóżeczko

Aby służyło maluchowi przez długi okres, warto wybrać model z podnoszonym dnem. Noworodek bez przeszkód może spać na wyższym poziomie, by rodzicom łatwiej było do niego sięgać. Większemu dziecku zaleca się opuszczenia dna niżej, by nie ryzykować wychylania się za barierki,co może skutkować wypadkiem.

Pościel dla niemowląt

Powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów. W sklepach obecnie można wybierać spośród setek wzorów i kolorów, co powoduje, że z powodzeniem pościel dla niemowląt w atrakcyjnych cenach można dobrać do ogólnej aranżacji pokoju.

Akcesoria

W pokoju małego dziecka powinien znaleźć się przewijak, dzięki któremu zmiana pieluszek będzie znacznie łatwiejsza. Można wybrać taki montowany do łóżeczka, lub taki w komplecie z komodą, co da dodatkową przestrzeń na przechowywanie ubrań.

Do łóżeczka warto zamontować moskitierę, która przyda się zwłaszcza latem, kiedy uporczywe komary mogą zakłócać spokojny sen malucha. Warto też zainwestować w ochraniacze na łóżeczko, które zapobiegną obijaniu główki noworodka o twarde szczebelki łóżeczka.

Meble

Meble w pokoju dziecięcym nie mogą posiadać ostrych kantów i krawędzi, bowiem mogą być one groźne w czasie, kiedy maluch rozpocznie już naukę chodzenia.

wrz 01 2017 Internetowy sklep dla niemowląt
Komentarze (0)

Każda młoda mama doskonale wie, jak przy dziecku czas szybko leci. Liczy się każda minuta, bo przecież trzeba posprzątać, ugotować, wyjść z dzieckiem na spacer i przydałoby się w tym harmidrze znaleźć jeszcze trochę czasu na odpoczynek, tak by zregenerować siły. Nie wspominając już o koniecznych zakupach dla dziecka. Na szczęście powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych sklepów oferujących niemowlęcy asortyment. Gdzie warto robić zakupy dla dzieci?

Sklep dla niemowląt - stacjonarny vs internetowy

Odkąd Internet w naszym kraju rozwinął się na szerszą skalę, to z roku na rok można obserwować rosnące zainteresowanie zakupami w sklepach internetowych. Rozwiązanie to ma swoje plusy - koszyk zakupowy można zapełnić w dowolnej chwili, nawet w środku nocy. Decyzja o konkretnym zakupie nie musi być podejmowana natychmiast, konsument ma czas na to aby zastanowić się czy konkretny towar jest mu rzeczywiście potrzebny i czy spełnia jego wymagania.

Zalety zakupów przez Internet w sklepie dla niemowląt


Internetowy sklep dla niemowląt Lilitup.pl to doskonałe rozwiązanie dla młodych mam, które cierpią na permanentny brak czasu. Dzięki zdalnym zakupom zaoszczędzą nie tylko czas na dojazd do sklepu, ale często również i pieniądza. W sklepach internetowych często można trafić na atrakcyjne wyprzedaże. I co najważniejsze - czas który trzeba byłoby spędzić na dojeździe do sklepu można przeznaczyć na opiekę nad maluchem.