wrz 07 2017 Sypialnia niemowlaka
Komentarze: 0

Urządzenie pokoju dla małego dziecka nie jest wcale ani łatwe, ani tanie. Co powinno znaleźć się w sypialni niemowlaka, by korzystanie z niej było przyjemne zarówno dla malucha, jak i jego rodziców?

Łóżeczko

Aby służyło maluchowi przez długi okres, warto wybrać model z podnoszonym dnem. Noworodek bez przeszkód może spać na wyższym poziomie, by rodzicom łatwiej było do niego sięgać. Większemu dziecku zaleca się opuszczenia dna niżej, by nie ryzykować wychylania się za barierki,co może skutkować wypadkiem.

Pościel dla niemowląt

Powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów. W sklepach obecnie można wybierać spośród setek wzorów i kolorów, co powoduje, że z powodzeniem pościel dla niemowląt w atrakcyjnych cenach można dobrać do ogólnej aranżacji pokoju.

Akcesoria

W pokoju małego dziecka powinien znaleźć się przewijak, dzięki któremu zmiana pieluszek będzie znacznie łatwiejsza. Można wybrać taki montowany do łóżeczka, lub taki w komplecie z komodą, co da dodatkową przestrzeń na przechowywanie ubrań.

Do łóżeczka warto zamontować moskitierę, która przyda się zwłaszcza latem, kiedy uporczywe komary mogą zakłócać spokojny sen malucha. Warto też zainwestować w ochraniacze na łóżeczko, które zapobiegną obijaniu główki noworodka o twarde szczebelki łóżeczka.

Meble

Meble w pokoju dziecięcym nie mogą posiadać ostrych kantów i krawędzi, bowiem mogą być one groźne w czasie, kiedy maluch rozpocznie już naukę chodzenia.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz